Dini Sohbetler

Hidayet Rehberim Hakkında

Bismillahirrahmanirrahim. Allah’ın selamı ve bereketi üzerinize olsun.

Hidayet Rehberim sitemizde insanların hidayetine vesile ve rehber olmak için hazırladığımız dini sohbetleri yayınlıyoruz.

Sadece yazıları değil, aynı zamanda profesyonel tasarım ekibimiz tarafından hazırlanan Ayet-i KerimeHadis-i Şerif ve kibar-ı kelamların görsellerini de yayınlıyoruz. Dikkat çekici görseller ile daha fazla insanımıza ulaşmayı hedefliyoruz.

Amacımız insanların hidayete ulaşmasına vesile olarak çetin bir azap olan cehennemden kurtulmasına ve Cenab-ı Hakk’ın sonsuz mağfireti olan Cennet’ine kavuşmasına vesile olmak.

Aynı zamanda insanlarımız arasında İslam ahlakının sürdürülmesini sağlayarak birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızın artması yegane amacımızdır.

İnancımıza göre, Müslüman bir toplumda ne kadar İslam ahlakı yeşerirse; o toplumda fena ve çirkin işler o kadar azalır, iyilik ve kardeşlik de o kadar artar.

Bu minvalde bir kişinin bile hidayetine vesile olmanın “üzerine güneşin doğup battığı her şeyden daha hayırlı” olduğu şuuruyla hareket ediyor ve bunu kendimize misyon ediniyoruz.

Konu olarak, başta Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’in hayatı olmak üzere Sahabe-i Kiramın ve Evliyaların (r.a.) hayatlarından bizlere örnek ve ibret olacak menkıbeler, Ayet-i Kerime ve Hadis-i Şeriflerin tefsirleri, tarihimizden bizlere miras kalan olay ve kıssalar, telif hakkı olmayan dini kitaplardan bölümler gibi pek çok paylaşımda bulunmayı hedefliyoruz.

Bizlere olan desteğiniz için şimdiden teşekkür ederiz.